Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produktynavigate_next
Aktualne promocje

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produktynavigate_next
Aktualne promocje
Żel do dezynfekcji rąk InstantGel Complete

Żel do dezynfekcji rąk InstantGel Complete

Dezynfekcja rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed zakażeniami krzyżowymi między ludźmi. Przyjmuje się, że jedna osoba może przenieść zarazki nawet na kilka osób i przedmiotów, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i dezynfekcja dłoni oraz powierzchni. Najczęściej przenoszone są bakterie wywołujące zatrucia pokarmowe oraz wirusy grypy. 

W czasie trwającej pandemii szczególnie zalecana była higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk. W miejscach, w których musi być zachowany wysoki poziom higieny, a więc w placówkach służby zdrowia, a także w sektorze przetwórstwa żywności i gastronomii konieczne jest zaopatrzenie personelu w specjalistyczne środki do dezynfekcji. Obecnie także na co dzień polecane jest dezynfekcja rąk, zwłaszcza w sytuacjach, w których mieliśmy kontakt z potencjalnie skażonymi powierzchniami, a także podczas zakupów, czy korzystania z komunikacji miejskiej. 

Do codziennej dezynfekcji rąk polecamy nowość w naszej ofercie - żel do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu SCJ Professional InstantGel Complete. Dzięki niewielkiej pojemności 100 ml opakowanie można zawsze mieć przy sobie w torebce lub kieszeni i korzystać zawsze wtedy, gdy zachodzi konieczność zdezynfekowania dłoni. 

Żel do dezynfekcji 

Żel do dezynfekcji rąk InstantGel Complete to produkt o działaniu wirusobójczym, drożdżobójczy i prątkobójczym. Zabija 99,999% najczęściej występujących zarazków.

Dzięki żelowej formule łatwo się rozprowadza na dłoniach, nie kapie i nie pryska, dzięki czemu podczas dozowania produktu mamy większą kontrolę nad zużyciem, niż w przypadku płynnych preparatów. W swoim składzie posiada glicerynę i pantenol, dzięki czemu nie wysusza i nie podrażnia skóry dłoni, nawet podczas częstego użytkowania. Żel do dezynfekcji rąk bez spłukiwania, nie wymaga kontaktu z wodą, dzięki czemu może być używany w każdej sytuacji poza domem. 

Dezynfekujący żel do rąk InstantGel Complete nie zawiera barwników, jest także bezzapachowy i szybko wysycha na dłoni. 

Żel do dezynfekcji rąk marki SCJ Professional jest zgodny z wytycznymi HACCP, co oznacza, że może być używany w sektorze przetwórstwa żywności, w gastronomii oraz w cateringu. Nie jest niebezpieczny dla żywności, nie zmienia smaku ani zapachu przygotowywanych potraw. 

Chirurgiczna dezynfekcja rąk 

Żel do rąk z alkoholem InstantGel Complete może być stosowany zarówno do higienicznej jak i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Należy pamiętać, że dezynfekcję rąk powinno przeprowadza się na umyte i czyste ręce.  W przypadku higienicznej dezynfekcji dłoni, zgodnej z normą EN1500 należy nałożyć 3 ml produktu na czyste ręce, następnie rozetrzeć go dokładnie po całej powierzchni przez 30 sekund lub 60 sekund w przypadku ochrony przed wirusami. 

W przypadku chirurgicznej dezynfekcji rąk zgodnej z normą EN12791 także należy nanieść na dłonie 3 ml żelu, który należy wetrzeć w dłonie zgodnie z obowiązującą procedurą dezynfekcji rąk. Czynność należy powtórzyć, aby utrzymać mokre ręce przez 3 minuty.

Dezynfekcja rąk - kiedy? 

Aby skutecznie chronić siebie i swoich bliskich przed zachorowaniem należy myć ręce zawsze po powrocie do domu, zwłaszcza, gdy przebywało się w dużych skupiskach ludzi, np, na zakupach lub w komunikacji miejskiej. Myć ręce należy zawsze także po kichaniu i kaszlu, po skorzystaniu z toalety i kontakcie ze zwierzętami. Należy także pamiętać o higienie rąk przed przygotowaniem posiłku i przed jedzeniem, a także podczas opieki nad chorą osobą. 

W szpitalach, przychodniach i innych placówkach służby zdrowia należy przestrzegać odpowiednich procedur dotyczących higieny rąk. Tak zwane pięć momentów higieny rąk według WHO wskazują sytuację, w których personel szpitala musi zdezynfekować ręce:

Jest to zawsze:

1. Przed kontaktem z pacjentem

2. Przed wykonaniem procedury aseptycznej

3. Po kontakcie z płynami ustrojowymi.

4. Po kontakcie z pacjentem.

5. Po kontakcie z otoczeniem pacjenta.